SATURDAY, AUGUST 24

Boys’ soccer

PIZM at La Crescent-Hokah, 12 p.m.

St. Charles at Cannon Falls, 1 p.m.

Girls’ soccer

Cannon Falls at Fridley, 11 a.m.

Schaeffer Academy at PIZM, 12 p.m.

Volleyball

Kenyon-Wanamingo at Edina, TBD

SUNDAY, AUGUST 25

Amateur baseball

Class C state tournament

At Maple Lake

Red Wing vs. Avon, 11 a.m.

Lake City vs. Fairmont, 1:30 p.m.

MONDAY, AUGUST 26

Cross-country

Red Wing at Wabasha-Kellogg, 4 p.m.

Girls’ soccer

Winona Cotter at Lake City, 7 p.m.

Volleyball

PEM at Lake City, 7:15 p.m.

Randolph at Southland, 7:15 p.m.

TUESDAY, AUGUST 27

Boys’ soccer

Mankato West at Red Wing, 5 p.m. (MARTIN preview)

Kasson-Mantorville at Lake City, 7 p.m.

Byron at Cannon Falls, 5 p.m.

Triton at PIZM, 7 p.m.

Girls’ soccer

Red Wing at Mankato West, 5 p.m.

Cannon Falls at Tri-City United, 5 p.m.

PIZM at PEM, 7 p.m.

Girls’ tennis

Cannon Falls at Red Wing, 10 a.m.

Volleyball

Red Wing at Mankato East, 7 p.m.

Goodhue at Cotter, 7:15 p.m.

Rochester John Marshall at Cannon Falls, 7:15 p.m.

St. Croix Lutheran at Zumbrota-Mazeppa, 7:15 p.m.

Spring Grove at Randolph, 7:15 p.m.

Pine Island at Chatfield, 7:15 p.m.

Kenyon-Wanamingo at W-E-M, 7:15 p.m.

WEDNESDAY, AUGUST 28

Girls’ tennis

Red Wing at Lake City, 3:30 p.m.

THURSDAY, AUGUST 29

Football

Cannon Falls at Zumbrota-Mazeppa, 7 p.m.

Lester Prairie at Randolph, 7 p.m.

Cleveland at Kenyon-Wanamingo, 7 p.m.

Boys’ soccer

Red Wing at Rochester Mayo, 7 p.m.

Dover-Eyota at Lake City, 7 p.m.

PEM at PIZM, 7 p.m.

Girls’ soccer

Rochester Mayo at Red Wing, 7 p.m.

Lake City at Kasson-Mantorville, 7 p.m.

Cannon Falls at Byron, 7 p.m.

Girls’ swimming

Red Wing at Mankato East, 6 p.m.

Girls’ tennis

Lake City at Cannon Falls, 4:30 p.m.

Volleyball

Goodhue at Blooming Prairie, 7:15 p.m.

Lake City at St. Charles, 7:15 p.m.

Randolph at Houston, 7:15 p.m.

Pine Island at Medford, 7:15 p.m.

FRIDAY, AUGUST 30

Amateur baseball

Class C state tournament

At Maple Lake

Red Wing vs. TBD, 7:30 p.m.

At Delano

Lake City vs. TBD, 7:30 p.m.

(Both teams must Sunday, August 25, win to play August 30)

Football

Red Wing at Caledonia, 7 p.m.

Goodhue at Wabasha-Kellogg, 7 p.m.

St. Charles at Lake City, 7 p.m.

Boys’ soccer

Hope Academy at Cannon Falls, 5 p.m.

Girls’ soccer

La Crescent-Hokah at PIZM, 5 p.m.

SATURDAY, AUGUST 31

Girls’ soccer

Caledonia at Cannon Falls, 1 p.m.

Volleyball

Lake City at Rochester Century Invite, 8 a.m.



Dates, times and locations subject to change